foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
ROZPOCZĘCIE LEKCJI GODZINA 8.15

Michał Gawenda z klasy II B

MISTRZ EUROPY U-18 W SKOKU O TYCZCE

ZŁOTY MEDAL

Michał Gawenda wynikiem 5,10 m zdobył tytuł Mistrza Europy U-18 w skoku o tyczce.

MICHAŁ JESTEŚMY Z CIEBIE BARDZO DUMNI

 

Poniżej prasowy opis sukcesów Michała:

„Polska lekkoatletyka młotem stoi – to często powtarzana teza, która zresztą ma wiele wspólnego z prawdą. Ale we właśnie zakończonych mistrzostwach Europy juniorów młodszych nasi lekkoatleci pokazali, że w najbliższych latach ta sytuacja może ulec zmianie. Nadzieje na przyszłość wiążemy w szczególności z Michałem Gawendą, który zdobył złoty medal w skoku o tyczce. Chociaż tradycja seniorskich mistrzostw Europy sięga jeszcze czasów przed drugą wojną światową, to mistrzostwa U18 są bardzo młodą imprezą. Tegoroczne, rozgrywane w Jerozolimie, były dopiero jej trzecią edycją. Stąd łatwo możemy porównać osiągnięcia polskich juniorów do wyników ich starszych kolegów w poprzednich dwóch imprezach. I odtrąbić mały progres – w obecnych mistrzostwach Polacy wypadli najlepiej. Polacy z tegorocznych mistrzostw wracają z sześcioma medalami, lecz dwa z nich są złotego koloru. A że w klasyfikacji medalowej to, co złote, liczy się najbardziej, to właśnie występ na tegorocznej edycji mistrzostw Europy U18 możemy uznać za najlepszy.

Michał Gawenda uporał się z wysokością 5 m już w pierwszej próbie. Tylko dziesięciu zawodników w ogóle doszło do tego etapu zawodów, a 5,00 m zaliczyło obok Polaka czterech: Valentin Imsand, Justin Fourniej, Hendrik Mueller i Linus Jonsson. Żadnemu ta sztuka nie udała się w pierwszej próbie. Wysokość 5,10 m nasz reprezentant pokonał w drugim podejściu, podobnie jak Imsand i Jonsson. Udany początek sprawił, że złoto trafiło w ręce Polaka.

- Miałem problemy z mięśniem - powiedział po starcie Gawenda w rozmowie z Polskim Radiem. Być może dlatego nie udało mu się zbliżyć do rekordu życiowego. 

 

Michała trenuje ojciec, Andrzej Gawenda. Znakomity tyczkarz sprzed lat jest dumny z syna.

Wcześniejsze sukcesy Michała:

13.02.2021 w Toruniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Michał Gawenda z klasy II B wywalczył złoty medal oraz pobił halowy rekord polski w kategorii U18 w skoku o tyczce uzyskując wynik 5,07m.

Ten wynik przesunął Michała na miejsce 4 w rankingu krajowym open za Liskiem, Soberą i Wojciechowskim.

Poniżej zamieszczamy linki do obejrzenia relacji z zawodów:

 

https://www.youtube.com/watch?v=7KscvF3bYL0

https://www.przegladsportowy.pl/lekkoatletyka/anna-matuszewicz-i-michal-gawenda-dwojka-na-piatke-lekkoatletyka/kq4br3y

 

 

Bartłomiej Gawęda

Bartek zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Indywidualnych Biegach Przełajowych w kategorii Licealiada rocznik 2006-2007 i zakwalifikowała się do Mistrzostw Warszawy.

 

 

BARTOSZ ZALEWSKI

9-11 czerwca 2023 na torze Rhein – Main  – Circut w Niemieckim Bischofsheim odbyły się Mistrzostwa Europy EFRA 1/8 eBuggy. Do rywalizacji o najwyższy Europejski tytuł mistrzowski w tej klasie, stanęło na starcie 137 zawodników z całej Europy.

 

Polski zespół wystąpił w składzie:
Aleksander Bogdański (HB)
Łukasz Jedliński (Xray)
Michał Orłowski (Schumacher)
Sonia Skrzypek (Kyosho)
Bartosz Zalewski (Xray)

Mieszana nawierzchnia toru (glina / sztuczna trawa) oraz niezwykle trudna konfiguracja skoczni stanowiły nie lada wyzwanie dla wszystkich zawodników. Polscy kierowcy z fabrycznych zespołów Schumacher i Xray odnieśli wielki sukces!
Michał Orłowski (Schumacher) został Mistrzem Europy 2023 EFRA 1/8 eBuggy
Bartosz Zalewski (Xray) został Mistrzem Europy 2023 EFRA 1/8 eBuggy w kategorii do lat 16 (11 miejsce w klasyfikacji generalnej).

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!

Ostatni 5 bieg kwalifikacyjny: www.youtube.com/watch?v=36f_ny3g4P0&t=32496s

Drugi bieg finałowy: www.youtube.com/live/xr38n4yKmuU?feature=share&t=20159

 

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W OKRESIE PANDEMII KORONAWIRUSA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

 

1.   Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

 

2.   Uczniowie mogą przychodzić do szkoły bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

 

3.   W drodze do i ze szkoły uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

 

4.   Ograniczamy  przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum osoby obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

 

5.   Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

 

6.   Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, (czytelnia szkoły) zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

 

7.   W miarę możliwości rekomenduje się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.

 

8.   W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

 

9.   Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w plecaku lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

 

10.            Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć. (obowiązek dyżurnego klasy).

 

11.            Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw. Uczniowie mający zajęcia w sali nr 4 i nr 5, w czasie przerw korzystają z rejonu boiska szkolnego, a w Sali 14, 15, 16 przed szkołą, sala nr 6 i nr 7 na korytarzu i w sali.

 

12.            Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.

 

13.            Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby uczniowie nie udostępniały swoich przyborów i rzeczy osobistych innym.

 

14.            Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, jeżeli jest taka możliwość, należy wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły, umieścić środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szatni.

 

15.            Osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekują dłonie lub zakładają rękawiczki ochronne, mają mieć zakryte usta i nos oraz nie powinny przekraczać obowiązujących stref przebywania. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.

 

16.            Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji. Dezynfekcję pomieszczeń przeprowadza osoba odpowiedzialna za czystość w szkole.

 

17.            Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarno-higienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.

 

18.            Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

 

19.            Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.  

 

20.            Czytelnia szkolna jest  przeznaczona na pomieszczenie dla osoby u której zaobserwowana objawy chorobowe.

 

 

21.            Pracownicy szkoły będą poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

 

22.            W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną).

 

23.            Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

24.            W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego *. * Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.  Zawsze w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, aby odbyć konsultację lub uzyskać poradę.

 

 

 

 

 

                                                                                                    Dyrektor szkoły

                                                                                                    Waldemar Darski

 

Regulamin organizowania wycieczek szkolnych

w Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym nr 337

im. Wisławy Szymborskiej

ul. Rogatkowa 50

04-773 Warszawa

 

 

Podstawa prawna:

1.      Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. z 2001 Nr 135, poz. 1516).

2.      Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 Nr 6, poz. 69).

3.      Ustawa z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Tekst jednolity Dz. U. z 2001 Nr 81, poz. 889 z późn. zmianami).

4.      Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r.., Nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

5.      Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 1997 r. w sprawie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne (Dz. U. z 1997 Nr 57, poz. 358).

6.      Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 września 2005 r. w sprawie wzoru formularza listy podróżujących dla wycieczek w Unii Europejskiej (DZ. U. 1888 poz.1582).

 

§ 1

Cele i formy organizowania wycieczek szkolnych

 

I. Działalność szkoły w zakresie krajoznawstwa i organizowania turystyki ma na celu:

1.       Poznanie kraju jego tradycji, kultury, historii i środowiska przyrodniczego.

2.       Poznanie kultury i języka innych państw.

3.       Utrwalanie i poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia.

4.       Upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poprawę zdrowia i sprawności fizycznej młodzieży.

5.       Upowszechnienie wśród młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody.

6.       Dostrzeżenie roli regionu zamieszkiwanego przez uczniów w historii, ekonomii i gospodarce Polski i całej integrującej się Europy.

7.       Wprowadzenie młodych ludzi w świat humanistycznych wartości sprzyjających wychowaniu prawych i aktywnych obywateli Polski – wspomaganie rodziców w procesie wychowania.

8.       Poznanie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.

 

II. W szkole organizowanie turystyki odbywa się w następujących formach:

1.       Wycieczki przedmiotowe, organizowane w celu realizacji i uzupełnianiu programów nauczania, w ramach danego przedmiotu lub przedmiotów pokrewnych.

2.       Wycieczki krajoznawczo-turystyczne, w których udział nie wymaga od uczestników przygotowania kondycyjnego i umiejętności specjalistycznych.

3.       Wielodniowe wyjazdy edukacyjne związane z realizacją programu nauczania, takie jak: zielone szkoły, szkoły zimowe, wyjazdy językowe.

4.       Imprezy krajoznawczo-turystyczne, takie jak : rajdy piesze i rowerowe, biwaki, i inne.

5.       Imprezy turystyki kwalifikowanej i obozy wędrowne, w których udział wymaga od uczestników przygotowania kondycyjnego i umiejętności specjalistycznych, w tym posługiwania się specjalistycznym sprzętem..

 

§ 2

 

1.       Krajoznawstwo i turystyka może być organizowana w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych.

2.       Organizację i program wycieczek oraz imprez dostosowuje się do wieku, zainteresowań i potrzeb uczniów, ich stanu zdrowia, sprawności fizycznej, stopnia przygotowania i umiejętności specjalistycznych. W programie wycieczek nie wolno uwzględniać czasu wolnego dla uczniów.

3.       Uczniowie niepełnosprawni, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, mogą brać udział w wycieczkach i imprezach, a organizatorzy tych wycieczek i imprez powinni zapewnić im warunki odpowiednie do specyficznych potrzeb wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

 

§ 3

 

1.       Szkoła może organizować wycieczki i imprezy zagraniczne, o których mowa w paragrafie 1.

2.       Zgodę na zorganizowanie wycieczek i imprez zagranicznych wyraża dyrektor szkoły po zawiadomieniu organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

3.       Zawiadomienie, o którym mowa w punkcie 2 zawiera w szczególności:

- nazwę kraju,

- czas pobytu,

- program pobytu,

- imię i nazwisko kierownika i opiekunów,

- listę uczniów biorących udział w wyjeździe wraz z określeniem ich wieku (pesel).

4.       Kierownikiem wycieczki zagranicznej może być osoba znająca język obcy w stopniu umożliwiającym porozumienie w kraju docelowym

5.       Wszyscy uczestnicy wycieczki zagranicznej muszą być ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

6.       Kartę wycieczki wraz z listą uczestników i szczegółowym harmonogramem, program pobytu i informację o ubezpieczeniu należy złożyć do dyrektora szkoły na dwa miesiące przed planowaną wycieczką.

 

§ 4

 

Udział uczniów niepełnoletnich w wycieczkach, z wyjątkiem przedmiotowych odbywających się w ramach zajęć lekcyjnych, i imprezach wymaga zgody ich rodziców lub opiekunów prawnych.

 

§ 5

 

1.      Kierownika wycieczki lub imprezy wyznacza dyrektor spośród pracowników pedagogicznych szkoły o kwalifikacjach odpowiednich do realizacji określonych form krajoznawstwa i turystyki.

2.      Kierownikiem wycieczki lub imprezy może być także inna, wyznaczona przez dyrektora szkoły osoba pełnoletnia, która:

-   ukończyła kurs kierowników wycieczek szkolnych,

-   jest instruktorem harcerskim,

- posiada uprawnienia przewodnika turystycznego, przodownika lub instruktora turystyki kwalifikowanej lub pilota wycieczek.

3.      Kierownikiem obozu wędrownego może być osoba po ukończeniu kursu dla kierowników obozów wędrownych.

4.      Kierownikiem imprezy turystyki kwalifikowanej może być osoba posiadająca uprawnienia bądź stopień trenera lub instruktora odpowiedniej dyscypliny sportu.

5.      Opiekunem wycieczki lub imprezy może być nauczyciel albo, po uzyskaniu zgody dyrektora szkoły, rodzice uczniów biorących udział w wycieczce.

6.      Liczbę opiekunów oraz sposób zorganizowania opieki ustala się uwzględniając wiek, stopień rozwoju psychofizycznego, stan zdrowia i ewentualna niepełnosprawność uczestników, a także specyfikę imprez i wycieczek:

a)      wycieczki przedmiotowe i krajoznawcze na terenie Warszawy – co najmniej 1 opiekun na 30 uczestników,

b)      wycieczki poza teren Warszawy – co najmniej 1 opiekun na 17 uczestników,

c)      imprezy turystyki kwalifikowanej, w tym wycieczki rowerowe – co najmniej 1 opiekun na 10 uczestników.

d)      Konkursy przedmiotowe – co najmniej 1 opiekun,

e)      Zawody sportowe – do 10 uczestników – co najmniej 1 opiekun, powyżej 10 uczestników – co najmniej 2 opiekunów.

 

Kierownik wycieczki lub imprezy w szczególności:

a)      opracowuje program i harmonogram - wycieczki lub imprezy,

b)      przygotowuje i na tydzień przed rozpoczęciem wycieczki i przedstawia do zatwierdzenia dyrektorowi szkoły jej dokumentację.

c)      opracowuje regulamin i zapoznaje z nim wszystkich uczestników oraz rodziców,   

d)      udziela informacji rodzicom o miejscu zakwaterowania, podaje nr. tel. kontaktowego,

e)      zapewnia warunki do pełnej realizacji programu i regulaminu wycieczki lub imprezy oraz sprawuje nadzór w tym zakresie,

f)       zapoznaje uczestników z zasadami bezpieczeństwa oraz zapewnia warunki do ich przestrzegania,

g)      określa zadania opiekuna w zakresie realizacji programu, zapewnienia opieki i bezpieczeństwa uczestnikom wycieczki lub imprezy,

h)       nadzoruje zaopatrzenie uczestników w sprawny sprzęt i ekwipunek oraz apteczkę pierwszej pomocy,

i)        organizuje transport, wyżywienie i noclegi dla uczestników,

j)        dokonuje podziału zadań wśród uczestników,

k)      dysponuje środkami finansowymi przeznaczonymi na organizację wycieczki lub imprezy,

l)        dokonuje podsumowania, oceny i rozliczenia finansowego wycieczki lub imprezy po jej zakończeniu.

 

Opiekun wycieczki w szczególności:

a)      sprawuje opiekę ciągłą nad powierzonymi mu uczniami,

b)      współdziała z kierownikiem w zakresie realizacji programu i harmonogramu wycieczki lub imprezy,

c)      sprawuje nadzór nad przestrzeganiem regulaminu przez uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa,

d)      nadzoruje wykonywanie zadań przydzielonych uczniom,

e)      wykonuje inne zadania zlecone przez kierownika,

f)       sprawdza stan liczbowy uczestników przed wyruszeniem z każdego miejsca pobytu, w czasie zwiedzania, przejazdu oraz po przybyciu do punktu docelowego,

g)      opiekunowie potwierdzają własnoręcznym podpisem na karcie wycieczki przyjęcie odpowiedzialności za bezpieczeństwo powierzonych im dzieci.

 

 

§ 6

Bezpieczeństwo podczas wycieczek i imprez szkolnych

 

1.      Opiekę nad uczniami biorącymi udział w wycieczce sprawują kierownik i opiekunowie.

2.      Kierownicy i opiekunowie zobowiązani są do ścisłego przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, sanitarno-epidemiologicznych oraz zasad korzystania z dróg publicznych i tras turystycznych.

3.      Bezpieczeństwo i opiekę na wycieczkach turystyki kwalifikowanej ustala się zgodnie z odpowiednimi przepisami prawnymi.

4.      Miejscem zbiórki uczniów rozpoczynającej i kończącej wycieczkę jest plac szkolny, skąd uczniowie udają się do domu; w godzinach wieczornych wyłącznie pod opieką rodziców/opiekunów.

5.      Wycieczki na terenach górskich, leżących na obszarach parków narodowych lub rezerwatów przyrody oraz leżących powyżej 1000 m n.p.m., mogą prowadzić wyłącznie górscy przewodnicy turystyczni. Osoby uprawiające narciarstwo lub snowboard do ukończenia 15 roku życia są obowiązane używać w czasie jazdy kasków ochronnych. Wędrówkę należy zaplanować tak, aby przed zmrokiem dojść do miejsca noclegu.

6.      Zabrania się prowadzenia wycieczek podczas burzy, śnieżycy i gołoledzi.

7.      Niedopuszczalne jest urządzanie ślizgawek na rzekach, stawach, jeziorach i innych zbiornikach wodnych.

8.      Kąpiel może być dozwolona tylko wtedy, kiedy była zaplanowana w programie wycieczki, pod nadzorem ratownika wodnego i opiekunów wycieczki w obrębie kąpielisk i pływalni w rozumieniu przepisów określających warunki bezpieczeństwa osób przebywających w górach, pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. W zajęciach prowadzonych w grupach zorganizowanych na jedną osobę prowadzącą zajęcia nie może przypadać więcej niż 15 uczestników.

9.      Nauka pływania może odbywać się tylko w miejscach specjalnie do tego wyznaczonych i przystosowanych.

10.  Pływanie na kajakach, łodziach może odbywać się tylko jeśli wcześniej było zaplanowane w programie wycieczki, pod opieką ratownika-instruktora sportów wodnych i przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa określonych w przepisach prawnych. Kajaki i łodzie, z których korzystają uczestnicy wycieczek wyposaża się w sprzęt ratunkowy. Ze sprzętu pływającego korzystają jedynie osoby przeszkolone w zakresie jego obsługi oraz posługiwania się wyposażeniem ratunkowym.

11.  Udział w rajdach rowerowych mogą brać tylko ci uczniowie, którzy mają kartę rowerową. W kolumnie rowerów nie może jechać więcej niż 15 rowerów. W przypadku kilku grup odstępy między nimi powinny wynosić co najmniej 200 metrów. Długość trasy i tempo należy dostosować do najsłabszego uczestnika wycieczki. Jeden z opiekunów ma obowiązek zawsze jechać na końcu grupy.

12.  Kierownik i opiekunowie są zobowiązani możliwie jak najprędzej zapewnić fachową pomoc lekarską w przypadku zaistnienia wypadku lub choroby uczestnika wycieczki oraz zawiadomić o tym fakcie dyrektora szkoły i rodziców ucznia.

 

§ 7

 

Finansowanie wycieczek

 

1.      Szkolna działalność w zakresie krajoznawstwa i turystyki może być finansowana ze środków pozabudżetowych, w szczególności:

a)      z odpłatności uczniów biorących w niej udział,

b)      ze środków pochodzących z działalności samorządu uczniowskiego organizacji młodzieżowych działających na terenie szkoły,

c)      ze środków przekazanych przez radę rodziców, a także osoby fizyczne i prawne,

d)      ze środków pozyskanych od organizacji i stowarzyszeń wspierających oświatę oraz od sponsorów,

e)      ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych przez nauczycieli realizujących unijne programy i projekty edukacyjne.

2.      Kierownicy i opiekunowie nie ponoszą kosztów przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia i biletów wstępu. Wydatki z tego tytułu pokrywa się ze środków, o których mowa w punkcie 1.

3.      Rodzice, którzy zadeklarowali udział swojego dziecka w wycieczce (wpłacili zaliczki), a następnie deklarację wycofali, zobowiązani są do pokrycia strat, jakie powstały z tego tytułu.

 

§ 8

Postanowienia końcowe

 

1.      Uczestnictwo ucznia w wycieczkach przedmiotowych jest obowiązkowe, chyba że rodzic nie wyraził zgody na udział dziecka w konkretnym wyjściu poza teren szkoły.

2.      Uczniowie, którzy samowolnie nie przybyli na zbiórkę wycieczki, będą mieć odnotowaną nieobecność w dzienniku lekcyjnym.

3.      Uczeń, który nie uczestniczy w wycieczce zobowiązany jest do udziału w zajęciach w szkole w równoległym oddziale lub w bibliotece.

4.      Wychowawca klasy, w porozumieniu z dyrektorem szkoły, dołącza listę uczniów, którzy nie uczestniczą w wycieczce do dziennika lekcyjnego innej klasy lub przekazuje ją nauczycielowi biblioteki, wraz z rubrykami, które umożliwiają zaznaczenie obecności na zajęciach.

 

§ 9

 

Obowiązująca dokumentacja wycieczek i imprez szkolnych

 

 

Wycieczki przedmiotowe organizowane na terenie Legionowa w ramach lekcji danego przedmiotu ( trwające nie dłużej niż 3 godziny lekcyjne):

  1. Karta wyjścia wraz z listą uczestników.

2.      Oświadczenia opiekunów (jeśli nie są nimi przedstawiciele rady pedagogicznej).

3.      Rozliczenie finansowe w przypadku, kiedy uczestnicy ponoszą koszty wycieczki.

 

Wyjścia organizowane na terenie Legionowa (trwające dłużej niż 3 godziny lekcyjne):

4.      Karta wyjścia wraz z listą uczestników.

5.      Zgody rodziców/opiekunów prawnych.

6.      Oświadczenia opiekunów (jeśli nie są nimi przedstawiciele rady pedagogicznej).

7.      Rozliczenie finansowe w przypadku, kiedy uczestnicy ponoszą koszty wycieczki.

 

 Wyjścia i wyjazdy na konkursy przedmiotowe i zawody sportowe:

1.      Karta wyjścia na konkurs/zawody sportowe wraz z listą uczestników.

2.      Zgody rodziców/opiekunów prawnych.

3.      Oświadczenia opiekunów (jeśli nie są nimi przedstawiciele rady pedagogicznej).

4.      Rozliczenie finansowe w przypadku, kiedy uczestnicy ponoszą koszty wycieczki.

 

Wyjazdy na wycieczki i imprezy organizowane poza terenem Legionowa

1.      Karta wycieczki wraz z harmonogramem.

2.      Lista uczestników wycieczki.

3.      Zgody rodziców/opiekunów prawnych.

4.      Oświadczenia opiekunów (jeśli nie są nimi przedstawiciele rady pedagogicznej).

5.      Rozliczenie finansowe

 

Wycieczki zagraniczne

1.      Karta wycieczki wraz z harmonogramem.

2.      Program pobytu.

3.      Lista uczestników wycieczki zagranicznej.

4.      Potwierdzenie ubezpieczenia uczniów.

5.      Zgody rodziców/opiekunów prawnych.

6.      Rozliczenie finansowe.

 

Wyrażenie zgody na wyjazd dziecka na wycieczkę szkolną jest równoznaczne z potwierdzenie znajomości regulaminu wycieczki który jest umieszczony i ogólnodostępny na stronie internetowej naszej szkoły.

Copyright © 2024 My School Rights Reserved.